Language_jezyki

Halo echo

 

Halo echo to autorski program Anieli Lubienieckiej. To przegląd filmów animowanych realizowanych przez dzieci z Polski i z Europy oraz warsztaty z animacji filmowej dla dzieci i młodzieży. Organizowane są także  spotkania z cyklu   „ Mistrz i uczeń” z doświadczonymi twórcami w dziedzinie animacji filmowej.

 

 

 

Halo  echo proponuje :

•       atrakcyjną formę edukacji filmowej

•        aktywizację i edukację kulturalną dzieci i młodzieży 

•        możliwość rozwoju zdolności artystycznych

•        poznanie współczesnego języka mediów

•        zgłębianie  filmowych technik i tajników

•       zwrócenie uwagi na ważne tematy

Czynne uczestnictwo od najmłodszych lat w kulturze filmowej dodaje  młodym ludziom  wrażliwości i pewności siebie w zakresie kultury, uczy ich kreatywności , nowoczesnych technologii i działań twórczych.

Na warsztatach  halo echo pokazujemy młodym filmowcom, że animować może  każdy, a tematy można znaleźć niemal na każdym kroku. Udowadniamy ,że swobodna kreatywna praca przynosi niespodziewane  efekty oraz radość tworzenia .Warsztaty halo echo to zróżnicowanie zajęć i ich treści merytorycznej w zależności od grupy wiekowej uczestników ; topraca zespołowa, nauka współpracy w grupie,   współodpowiedzialności, podziału pracy , a jednocześnie integracji twórczej pobudzenie indywidualnych zdolności twórczych, wspomożenie samodzielnej pracy twórczej nad dziełem  sztuki  filmowej .

W ramach  warsztatów  halo echo często powstają filmy ważne, których treści ujawniają dziecięce problemy, emocje i fascynacje. Zrealizowane w różnych technikach i metrażach, stanowią zjawisko wyjątkowo unikalne i pełnią ważną funkcję integrującą i nierzadko terapeutyczną.