Language_jezyki

Suspense Film Festival

 Suspense Film Festival to odbywający się w Kołobrzegu  jedyny  w Polsce i jeden  z nielicznych w Europie festiwali poświęconych prezentacji  kina gatunkowego- w szczególności sensacyjnego, jego twórców  .Organizowany od  2012 roku festiwal  został objęty patronatem Narodowego Centrum Kultury i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Od 2015 roku wprowadzono do programu konkurs na najlepszy europejski film sensacyjny  Suspense  Film Competition. Przyznawaną na Festiwalu  nagrodę "Latarnik" dla reżysera, który tworząc ważne artystycznie filmy trafia do szerokiej widowni  odebrali w kolejnych edycjach: Agnieszka Holland, Wojciech Wójcik, Władysław Pasikowski, Ryszard Bugajski, Waldemar Krzystek  oraz  Dario Argento z Włoch. Laureatami nagrody aktorskiej  "Ikona Polskiego Kina"  Festiwalu są : Grażyna Szapołowska, Katarzyna Figura, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Jan Nowicki, Stanisław Mikulski, a  "Ikonę Światowego Kina"  odebrała w 2015 Nastassja Kinski. Nagradzając twórców filmowych i uznanych aktorów Festiwal zwraca uwagę na rolę wielkich osobowości artystycznych w rozwoju sztuki filmowej i równocześnie w jej popularyzacji wśród szerokiej publiczności. Celem Festiwalu jest także edukacja i rozwój umiejętności warsztatowych młodych polskich  twórców filmowych. Dla nich organizowany jest konkurs na krótki film fabularny "First Shot" oraz warsztaty filmowe ( masterclass) z doświadczonymi  filmowcami- m.in.  z laureatami Oscarów: Tivi Magnussonem  -producentem  z Danii , Gianni Quaranta- scenografem  z Włoch oraz z wieloma innymi profesjonalistami.

Halo echo

 

Halo echo to autorski program Anieli Lubienieckiej. To przegląd filmów animowanych realizowanych przez dzieci z Polski i z Europy oraz warsztaty z animacji filmowej dla dzieci i młodzieży. Organizowane są także  spotkania z cyklu   „ Mistrz i uczeń” z doświadczonymi twórcami w dziedzinie animacji filmowej.

 

 

 

Halo  echo proponuje :

•       atrakcyjną formę edukacji filmowej

•        aktywizację i edukację kulturalną dzieci i młodzieży 

•        możliwość rozwoju zdolności artystycznych

•        poznanie współczesnego języka mediów

•        zgłębianie  filmowych technik i tajników

•       zwrócenie uwagi na ważne tematy

Czynne uczestnictwo od najmłodszych lat w kulturze filmowej dodaje  młodym ludziom  wrażliwości i pewności siebie w zakresie kultury, uczy ich kreatywności , nowoczesnych technologii i działań twórczych.

Na warsztatach  halo echo pokazujemy młodym filmowcom, że animować może  każdy, a tematy można znaleźć niemal na każdym kroku. Udowadniamy ,że swobodna kreatywna praca przynosi niespodziewane  efekty oraz radość tworzenia .Warsztaty halo echo to zróżnicowanie zajęć i ich treści merytorycznej w zależności od grupy wiekowej uczestników ; topraca zespołowa, nauka współpracy w grupie,   współodpowiedzialności, podziału pracy , a jednocześnie integracji twórczej pobudzenie indywidualnych zdolności twórczych, wspomożenie samodzielnej pracy twórczej nad dziełem  sztuki  filmowej .

W ramach  warsztatów  halo echo często powstają filmy ważne, których treści ujawniają dziecięce problemy, emocje i fascynacje. Zrealizowane w różnych technikach i metrażach, stanowią zjawisko wyjątkowo unikalne i pełnią ważną funkcję integrującą i nierzadko terapeutyczną.

 

 

 

Sensacyjne Lato Filmów

Sensacyjne Lato Filmów jest imprezą cykliczną, istniejącą od 2012 roku. Ideą tej imprezy jest jest prezentacja  ambitnego kina gatunkowego  oraz promocja w lokalnych  mediach Kołobrzegu i województwa zachodniopomorskiego  jako  miejsc atrakcyjnych turystycznie i kulturalnie. Festiwal realizowany jest pod patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg i wzbogaca letni kalendarz kulturalny miasta i regionu o duże wydarzenie filmowe.  Formuła  festiwalu, którego współtwórcą jest Tomasz Raczek, to przegląd polskiego i europejskiego kina o tematyce sensacyjnej, warsztaty filmowe, spotkania autorskie oraz   wydarzenia filmowe i muzyczne.